لمینت و لبخند هالیوودی

No Comments

لمینت دندان یکی از روش های درمانی و زیبایی نوین برای رفع مشکلات ظاهری دندان است که انجام آن در میان افراد مشهور که فرصت و زمان انجام درمان های طولانی همچون ارتودنسی را ندارند بسیار رایج است.

لمینت های سرامیکی یا چینی که به آن ها ونیز دندان هم گفته می شود، لایه ای از مواد همرنگ دندان است یا پوسته های نازکی از جنس سرامیک هستند که به سطح جلویی دندان ها متصل می شوند.

ونیز ها یا از جنس کامپوزیت هستند و به طور مستقیم و در داخل مطب ساخته می شوند که به آن ها ونیز سرامیکی گفته می شود. ضخامت این پوسته ها حدودا 0.5 تا 0.6 میلیمتر است، یعنی دو برابر ضخامت پوسته تخم مرغ.

لمینت های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیتی دارند و ثبات رنگ در لمینت های سرامیکی بیشتر است و اصولا ظاهر زیبا تری دارند.
لمینت های کامپوزیتی ثبات رنگ کمتری دارند و مزیت اصلی آن ها نسبت به لمینت های سرامیکی، قیمت ارزانتر و تراش کمتر دندان است.

یکی از روش های گریم که روی دندان های بازیگران هالیودی هنگام ضبط فیلمبرداری انجام می گرفت، گذاشتن روکش هایی با جنس آکریلبود که روی دندان های بازیگران که در حال بازی بودند چسبانده می شد و به صورت پوسته ای موقت بود که بعد از چند ساعت از دندان جدا می شد و به لبخند هالیوودی نام گذاری شد.
بعد از آن افراد عادی نیز به آن ترغیب شدند که داشتن دندان های سالم و زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود و همچنین کمک می کند تا لبخندی زیبا تر داشته باشید.

برای رسیدن به لبخند هالیوودی و شیک ممکن است تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود.
در واقع رابطه مستقیمی بین اجزاء صورت، اندازه ها ، رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسب این روابط چهره را خواستنی و دوست داشتنی می کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.