بوی بد دهان

No Comments

امروزه بوی بد دهان به طور چشمگیری شایع شده است و باعث رنجش و ناراحتی دیگران در برخورد های اجتماعی با فرد مبتلا به بوی بد دهان می شود

امروزه بوی بد دهان به طور چشمگیری شایع شده است و باعث رنجش و ناراحتی دیگران در برخورد های اجتماعی با فرد مبتلا به بوی بد دهان می شود. همچنین در زندگی زناشویی و در بین اعضای خانواده نیز فرد مبتلا مورد توجه و نکوهش قرار می گیرد.

در مواقعی فرد مبتلا خودش متوجه  این حالت نشده و با خیال راحت تمایل به هم صحبتی با اطرافیان دارد، لذا در محل کار یا سایر مکان های عمومی نیز ممکن است برای عدم ناراحتی شخص مبتلا به بوی بد دهان این موضوع را به او نگویند و فقط از او دوری نمایند.

دلایل مرتبط با حفره دهان که باعث بوی بد می شود:

بوی بد دهان از طریق دندان ها

وجود دندان های پوسیده یا ترمیم های نا مناسب دندان ، علاوه بر آسیب رساندن به لثه محافظ دور دندان به خودی خود می تواند موجب بوی بد دهان شود.

 لثه ملتهب و بوی بد دهان

 

با علائم مشخصه خونریزی و قرمزی بافت لثه که در اثر مسواک زدن غیر صحیح و خارج شدن مواد غذایی از لثه ، بوی بد دهان را نیز به همراه خواهد داشت.

عامل اصلی التهاب لثه و ایجاد بوی بد دهان جرم های بالای لثه ای وزیر لثه است که مراحل پیشرفته بیماری نیازجراحی می باشد.

زبان و ایجاد بوی بد دهان

در گروه اندکی از افراد بلند بودن جوانه های چشایی (پرز های لثه) در بخش انتهای زبان می تواند عاملی برای ایجاد بوی بد دهان باشد که با مسواک زن روی زبان معمولا از بین می رود.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.