تماس تلفنی کلیک کنید

تماس با کلینیک 02145139

ساعات کاری

7روز هفته 24 ساعته شبانه روزی بدون تعطیلی

نشانی کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس

شهرک اکباتان، سه راه مخابرات، روبه روی فاز 1، خ عظیمی، پ 42، طبقه اول

تماس تلفنی کلیک کنید

تماس با کلینیک 02145139

ساعات کاری

7روز هفته 24 ساعته شبانه روزی بدون تعطیلی

نشانی کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس

شهرک اکباتان، سه راه مخابرات، روبه روی فاز 1، خ عظیمی، پ 42، طبقه اول

چرا حفظ دندان‌های شیری مهم است؟

چرا حفظ دندان‌های شیری مهم است؟

دندانپزشکی اطفال روشی آرام و منحصر به فرد را با جدیدترین فناوری‌های دندانپزشکی برای کودکان ارائه می‌دهد. هدف ما این است که به کودک شما بیاموزیم چگونه عادات دندانی سالمی‌ را شکل دهد که تا آخر عمر باقی بماند. با مراقبت خوب از دهان و یک رژیم غذایی سالم، می‌توان کودکی بدون حفره دندانی بزرگ کرد.

مراقبت‌های دندانپزشکی کودکان تضمین می‌کند که دندان‌ها و لثه‌های شیری سالم بمانند. این زمینه را برای دندان‌های دائمی‌ سالم فراهم می‌کند. هم اکنون برای کودک خود به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس مراجعه کنید. ما به ایجاد سلامت دندانی اولیه و لبخند زیبا در طول زندگی کودک شما اهمیت می‌دهیم.

فلورایدتراپی در دندانپزشکی

فلورایدتراپی در دندانپزشکی به عنوان یک ابزار ضروری برای حفظ سلامت دهان و دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان ظاهر شده است. اثربخشی آن در کاهش پوسیدگی دندان و افزایش استحکام مینای دندان به طور گسترده‌ای ثابت شده و آن را به مهمترین رکن دندانپزشکی پیشگیرانه تبدیل کرده است. ثابت شده است که مصرف سیستمیک و موضعی فلوراید مفید و بی‌ضرر است و اساس اقدامات پیشگیرانه مختلفی را تشکیل می‌دهد که در عمل‌های دندانپزشکی انجام می‌شود.

با این‌حال، ایجاد تعادل در مصرف فلوراید بسیار مهم است، زیرا غلظت بیش از حد آن می‌تواند منجر به فلوئوروزیس دندان یا سایر عوارض جانبی شود. متخصصان دندانپزشکی باید از دستورالعمل‌های توصیه شده برای فلورایدتراپی پیروی کنند، برنامه‌های درمانی را براساس ارزیابی فردی و نیازهای خاص سلامت دهان وی، تنظیم کنند. کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی زاگرس با بهره‌مندی از کادر متخصص و علم روز دنیا، می‌تواند بهترین خدمات را با بصرفه‌ترین هزینه در اختیار شما و عزیزانتان قرار دهد.

تفاوت فلوراید در خمیر دندان و فلوراید تراپی

فلوراید در خمیر دندان و فلوراید تراپی دو روش متفاوت برای حفظ بهداشت دهان و دندان‌ها هستند. فلوراید موجود در خمیر دندان معمولاً به میزان 0.32٪ است و برای روزمرگی استفاده می‌شود. این روش به کنترل پوسیدگی و بهبود بهداشت دهان کمک می‌کند.

از سوی دیگر، فلوراید تراپی به شکل دهانشویه، ژل، فوم یا وارنیش روی دندان‌ها اعمال می‌شود. این روش‌ها دارای غلظت فلوراید بسیار بالاتری نسبت به خمیر دندان هستند و معمولاً به مراجعه حرفه‌ای نیاز دارند. فلوراید تراپی در بیماران با ریسک بالای پوسیدگی، بیماران ارتودنسی و در موارد خاص دیگر موثر است. این روش‌ها می‌توانند به تقویت مینای دندان‌ها و کاهش احتمال پوسیدگی کمک کنند.

بنابراین، تفاوت اصلی بین دو روش در غلظت فلوراید، روش اعمال و موارد استفاده آنهاست. همچنین، فلوراید تراپی معمولاً به نظارت حرفه‌ای نیاز دارد. در حالی که خمیر دندان به صورت روزمره و بدون نیاز به راهنمایی حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر نیاز به انجام فلوراید تراپی حرفه ای در مطب دارید با شماره‌های کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس تماس بگیرید. سایر خدمات زیبایی و سلامت دهان و دندان مانند بلیچینگ، ایمپلنت، لمینت، کشیدن دندان عقل، عصب کشی و دندانپزشکی اطفال در این کلینیک انجام می‌شود. زمان را از دست نداده و برای چکاپ سالانه همین حالا تماس بگیرید.

عصبکشی کودکان یا پالپوتومی 

بسیاری از اوقات کودکان در دندان شیری خود حفره دندانی دارند که درمان نشده باقی می‌ماند. هنگامی‌که عفونت به عصب می‌رسد، ممکن است ناراحتی مداوم وجود داشته باشد. دندانپزشکان کودک در کلینیک دندانپزشکی زاگرس، دندان را برای تعیین علت اصلی و اینکه آیا نیاز به درمان عصبکشی کودکان است، ارزیابی می‌کنند. 

شرایط دندانی کودکان گاهی اوقات درمان عصب پالپوتومی ‌یا پالپکتومی ‌را ایجاب می‌کنند. این روش بی خطر است و توسط بسیاری از دندانپزشکان اطفال توصیه می‌شود. اگر در مورد درمان‌های عصبی برای دندان‌های کودک یا سلامت دندان کودک خود سؤالی دارید، می‌توانید با شماره کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس تماس بگیرید.

عصبکشی و پرکردن دندان شیری

زمانی که دندان شیری زود از دست می‌رود، مشکلات زیادی مانند مشکلات جویدن، اختلال در گفتار و هم‌ترازی دندان‌های دائمی‌در حال رشد به وجود می‌آورد. نامرتبی دندان دائمی‌ به این دلیل رخ می‌دهد که دندان‌های مجاور به فضای از دست رفته دندان شیری حرکت می‌کنند. این امر باعث به وجود آمدن مشکل کمبود فضا برای رشد دندان دائمی‌می‌شود. بنابراین، به جای کشیدن، درمان ریشه یا عصبکشی دندان کودکان توصیه می‌شود تا در صورت امکان از عوارض آن در آینده جلوگیری شود. 

اگر کودک شما نشانه‌های درد و حساسیت دندانی دارد زمان را از دست ندهید و با شماره‌های کلینیک تماس بگیرید. دندانپزشکان متخصص اطفال در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس آماده ارائه بهترین خدمات به کودکان شما هستند. منتظر شما هستیم.

کشیدن دندان پوسیده کودکان

این که آیا کودک شما نیاز به کشیدن دندان دارد یا خیر و اگر سؤالات بیشتری در مورد دندان‌های شیری و نحوه درمان آنها از دندانپزشکان اطفال دارید، می‌توانید همین حالا با شماره‌های موجود تماس بگیرید و نوبت مشاوره دریافت نمایید. دندانپزشکان اطفال کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس کودک شما را معاینه می‌کنند تا از سلامت دهان و دندان او در مسیر درست مطمئن شوند. 

علت زود خراب شدن دندانهای کودکان

اگر کودک شما دچار پوسیدگی دندان شده است زمان را از دست ندهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان، امروز با دندانپزشکی کودکان کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس تماس بگیرید و نوبت ویزیت خود را دریافت نمایید. متخصصان اطفال ما به کودکان در هر سنی کمک می‌کنند.

دندانپزشکی اطفال چیست و چه خدماتی ارائه می‌کند؟

خدمات دندانپزشکی کودکان به عنوان شاخه ای از دندانپزشکی است که به مراقبت از سلامت دهان و دندان کودکان از بدو تولد تا نوجوانی می‌پردازد. همچنین دندان‌های کودکان با نیازهای ویژه مانند معلولین و کودکان سندروم دان، نیز درحیطه وظایف دندانپزشکان اطفال است. بهتر است بدانید که دندانپزشکی کودکان با دندانپزشکی عمومی‌متفاوت است. والدینی که […]

مراقبت بعد از عصب کشی دندان کودکمراقبت بعد از عصب کشی دندان کودکمراقبت بعد از عصب کشی دندان کودک

ممکن است دلیل خوبی برای کشیدن دندان شیری آسیب دیده وجود داشته باشد و یا شرایطی به وجود بیاید که عصب کشی بهترین و سالم ترین گزینه برای لبخند کودک شما باشد. در هر صورت زمانی که پالپ دندان به خطر افتاد، فوراً برای درمان ایمن، غیر تهاجمی و مؤثر به دندانپزشک کودک خود مراجعه کنید.

بخش اطفال کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زاگرس با کمک متخصصین دندانپزشکی کودک بهترین خدمات را به شما ارائه‌می دهند. همین حالا با ما تماس بگیرید و نوبت مشاوره خود را دریافت نمایید.

عوارض بیهوشی کودکان برای ترمیم دندان

تمام کودکانی که نیاز به درمان دندانپزشکی دارند باید قبل از انجام کار‌های دندانپزشکی ارزیابی شوند تا مناسب ترین شکل مدیریت درد و اضطراب برای آنها مشخص شود. آمادگی کافی بیمار قبل از بیهوشی عمومی‌اهمیت ویژه ای دارد. مدیریت سیستم تنفسی کودکان نیاز به بررسی دقیق دارد. به همین دلیل باید تحت نظر مداوم متخصص بیهوشی قرار بگیرند. آرامبخش خوراکی ممکن است به عنوان جایگزینی برای بیهوشی عمومی‌برای درمان دندان در کودکان بزرگتر استفاده شود. تکنیک‌های بی حسی موضعی اغلب برای دندانپزشکی کودکان به تنهایی یا همراه با بیهوشی عمومی‌یا آرامبخش استفاده می‌شود.

Call Now Button