اکباتان، بلوار نفیسی، خ عظیمی، پ 42، ط 1

7روز هفته 24 ساعته شبانه روزی بدون تعطیلی

تماس تلفنی کلیک کنید

تماس با کلینیک 02145139

ساعات کاری

7روز هفته 24 ساعته شبانه روزی بدون تعطیلی

نشانی کلینیک زاگرس

اکباتان، بلوار نفیسی، خ عظیمی، پ 42، ط 1

تماس تلفنی کلیک کنید

تماس با کلینیک 02145139

ساعات کاری

7روز هفته 24 ساعته شبانه روزی بدون تعطیلی

نشانی کلینیک زاگرس

اکباتان، بلوار نفیسی، خ عظیمی، پ 42، ط 1

چرا گاهی اوقات دندانپزشکان به متخصص ارجاع می دهند

مراجعه به دندانپزشکان عمومی برای رفع دندان درد و مشکلات آن

معمولا برای رفع دندان درد و مشکلات مربوط به دندان اولین چیزی که به ذهن می رسد مراجعه به یک دندانپزشک عمومی است. چون این دسته از جامعه پزشکان را به راحتی می توان در هر بیمارستان، کلینیک یا مطبی یافت. مسئله ای که شاید همه ما در طول زندگی خود از همان دوران کودکی تا بزرگسالی با آن مواجه خواهیم شد. در این زمینه باید دانست که مردم بیشتر درمانگاه های عمومی را می شناسند و اطلاعات چندانی با مطب دندانپزشک های تخصصی ندارند. به همین جهت برای درمان همه مشکلات مربوط به دندان های خود در گام نخست به مراکز عمومی و درمانگاه ها مراجعه می کنند. در حالی که برای درمان برخی مشکلات و بیماری ها نیاز به متخصص به خوبی حس می گردد. به همین دلیل گاهی اوقات به متخصص ارجاع داده خواهیم شد.

آشنایی با برخی از دندانپزشکان متخصص و خدمات ارائه شده توسط آن ها


اگر دندانپزشکان متخصص و خدمات ارائه شده توسط آن ها را بشناسیم مستقیما به دفتر یا مطب شخصی آن ها می رویم. چون در صورتی که مشکل ما مربوط به حوزه تخصصی آن ها باشد لاجرم به مطب های آن ها ارجاع داده خواهیم شد. مهمترین خدمات ارائه شده متخصصین عبارتند از:
متخصص ارتودنسی
متخصص ارتودنسی کسی است که ضمن سپری نمودن دوره دندانپزشکی عمومی، دوره رزیدنتی را هم با موفقیت پشت سر گذاشته است. ما برای مرتب و منظم شدن دندان ها و فک های بالا و پایین خود به این دسته از افراد متخصص ارجاع داده خواهیم شد. در این روش با وسیله ای به نام ارتودنسی که داخل دهان فرد قرار می گیرد دندان ها مرتب می شوند و به زیبایی فرد کمک می کند. ارتودنسی خود گونه های مختلف زیادی دارد که رایج ترین آن ها همان سیم های فلزی هستند که با یک قطعه کوچک فلزی به دندان ها متصل می گردند.


متخصص ریشه


به دندانپزشکان متخصص ریشه، اندودنتیست گفته می شود که در زمینه درمان مشکلات مربوط به ریشه و عصب کشی دندان ها فعالیت حرفه ای دارند. از جمله مهمترین وظایف آن ها می توان به جراحی ریشه دندان ها، عصب کشی دندان های مربوط به افرادی با بیماری های خاص، درمان دردهای بسیار پیچیده و سخت ناحیه فک و صورت و…


ایمپلنت دندان


برای ایمپلنت دندان ها نیز می بایست به دندانپزشکان متخصص پریو، یا متخصص جراح فک و صورت مراجعه کرد. منظور از ایمپلنت، جایگزینی دندان های زیبا و جذابی است که به جای دندان های پوسیده و افتاده شده بکار گرفته می شوند. ایمپلنت، میله کوچک پیچی شکل است که طی عمل جراحی توسط متخصص وارد استخوان فک می شود و به آن جوش می خورد. پایه ایمپلنت همانند ریشه دندان و روکش آن نیز همانند تاج دندان عمل می کند.


جراحی دهان و فک و صورت


برای درمان مشکلات مربوط به دهان و فک و صورت نیز می بایست به دنبال یک جراح و دندانپزشک متخصص بود. آن ها بیماری های انواع بافت نرم و سخت دهان را به راحتی تشخیص داده و بر حسب تجربه و تخصص خود آن ها را درمان می کنند. از جمله این بیماری ها می توان به سرطان دهان، بوی بد دهان، آفت های کوچک و… اشاره کرد.

دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال فرد متخصصی است که تنها اقدام به درمان مشکلات مربوط به دندان های کودکان می کند. چنین کسی آموزش های تخصصی خود را در این راستا دیده است و می تواند سلامت دندان فرزندان شما را برایتان تضمین نماید. خدمات ارائه شده به کودکان ۶ ماهه تا کودکانی که آخرین دندان دائمی شان پدید آمده است مربوط به متخصصین اطفال می باشد.
متخصص ترمیمی و زیبایی دندان ها
این دسته از دندانپزشکان متخصص، خدمات زیاد و متنوعی را ارائه می کنند. به طور کلی هر گونه اقدامی که سبب زیبایی ظاهری دندان ها، ترمیم و بازسازی آن هاست مربوط به این دسته از دندانپزشک ها می باشد. خدماتی همچون: بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان ها، ترمیم تاج دندان، لمینت، آمالگام و… از جمله مهمترین خدمات آن هاست.
متخصص لثه
دندانپزشکان متخصص لثه یا پریودنتیست ها، بیماری های مربوط به لثه از جمله سرطان لثه را تشخیص و درمان می کنند که بسیار کار تخصصی است. معمولا این بیماری ها با افزایش سن رخ می دهند و نیاز به جراحی دارند.
برای هر یک از این خدمات نیاز به یک متخصص می باشد.

جراحی ریشه


چرا به دندانپزشکان متخصص ارجاع داده می شویم؟


با توجه به وجود خدمات تخصصی مختلف دندانپزشکان، به یک فرد متخصص نیاز خواهیم داشت. در ادامه با مهمترین علل و عواملی آشنا می شویم تا به این سوال پاسخ داده شود که چرا گاهی اوقات به متخصص ارجاع داده خواهیم شد؟
• سپری کردن دوره های آموزشی و تخصصی بیشتر به جهت کسب تجربه و تخصص
• پشت سر گذاشتن نمونه کارهای موفق در زمینه تخصصی خویش
• انجام مطالعات بیشتر، پژوهش ها و آزمایش های بیشتر
• کیفیت درمانی بهتر بر حسب تجربه و تخصص بالاتر خود
• تشخیص سریعتر
• داشتن تجهیزات کامل تر و بهتر
• استفاده از متریال با کیفیت تر
• آشنایی با بیماری های مربوط به دندان
• کیفیت درمانی بالاتر و تضمین به مراجعه کننده
• و…
به جهت همین مسائل درمانگاه های عمومی نمی توانند نیاز شما را به خوبی برطرف کنند. برای دستیابی به پزشکان متخصص می توانید درخواست خود را در درمانگاه دندانپزشکی زاگرس ثبت کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button